Dog Dancing a Netflixen

 Ugyan már tavaly megírhattam volna, - csak valahogy elmaradt - hogy a kutyások legnagyobb meglepetésére a Netflix egy új sorozatában egy egész epizódot szentelt a Dog Dancing sportnak. 💖A sorozat címe: WE ARE THE CHAMPIONS

Ami külön megható volt számomra, ugyanis felsejlett egy emlék 2014-ből, amikor Ausztriában nekünk játszották le a Queen ezen zeneszámát, miközben Josieval a dobogó tetején álltunk. Emlékszem a mai napig arra a földöntúli érzésre. Hatalmas gombóc volt a torkomban, nem sírni, hanem üvölteni szerettem volna az örömtől és felgyülemlett feszültségtől, ami a verseny alatt keletkezett bennem. Életem első nagy lépcsője volt, így emlékszem vissza. A bírók közt ott volt Richard Curtis, amitől még az átlagosnál is stresszesebb voltam, hiszen számomra akkoriban ő volt a Dog Dancing atyja. És Josephine-nel akkor ott éltem meg az első flow élményt, miközben a Shakespears Sisters - Stay című számára táncoltunk a ringben... 


De térjünk vissza a sorozatra. Richard Curtisnél nem kisebb név szerepel az epizódban. Szkukalek Attila, a magyar származású Dog Dancing bíró és egykori igen eredményes versenyző ad interjút, ugyanis a 2019-es OEC (Open European Championship) egyik bírója volt, ahova a Netflix stábja is kivonult.

Ott, a versenyen még mi is láttuk a stábot, de akkor még nem tudtuk, hogy honnan jöttek, kit vesznek és hova fog felkerülni. Szóval nagy meglepetés volt, hogy Josephine-nel néhány másodperc erejéig benne lehetünk ebben a sorozatban. :)

Az igaz, hogy vannak bakik az idővonallal kapcsolatban, illetve mi a Heelwork napra lettünk téve, holott freestyle a kategóriánk, de ezzel én már nem is foglalkozom, lényeg, hogy minket is méltatnak az epizódban. 💝

És hogy milyen maga az epizód? Szerintem varázslatos! Eredeti és jól bemutatja a Dog Dancing sportot!

A reflektorfényben az orosz csapat állt, joggal, hiszen számomra is ők a sport legjelentősebb képviselői, élükön Polina Ilinával! Szóval csak ajánlani tudom, egyszer legalább érdemes megnézni. Nekem persze sokkal többször sikerült, de hát az én sportom, lubickoltam a pozitív érzelmekben minden egyes megtekintéskor. 😊

Tehát Netflix, We Are The Champions sorozat, Dog Dancing epizód!

Ne hagyd ki!!!! Íme egy rövid ízelítő: